Predsjednik IHF-a pod istragom zbog korupcije!
Sjedište Međunarodne rukometne federacije (IHF) u Bazelu bilo je u srijedu predmet pretresa policije na zahtjev javnog tužioca iz nemačkog Hamburga koji istražuje slučaj korupcije, rekao je danas jedan od zvaničnika kantonalne policije Bazela.
"Izvršili smo pretragu u sjedištu federacije u Bazelu kao i u rezidenciji predsjednika federacije, Egipćanina Hasana Mustafe koja se nalazi u Rajnfeldenu", reka je zvaničnik za Frans pres.
U akciji policije konfiskovana su dokumenta federacije i ona su poslata u tužilaštvo u Hamburgu.
Mustafa nije bio prisutan tokom pretresa, rekao je portparol policije.
Internet stranica Hendnjuz koja se bavi vijestima iz rukometa objavila je da je Mustafa pod istragom zbog primanja mita prilikom odlučivanja o prodaji TV prava za Svjetsko prvenstvo u rukometu koje je dobila agencija UFA Sport.
Sajt navodi i da je Mustafa poznat i kao "faraon" predmet mnogih kritika u okviru saveza a da je pritužbu zbog korupcije pokrenula agencija Sportfajv iz Hamburga koja je izgubila trku u dobijanju TV prava.
(Beta)