Martovski zemljotres i nuklearna kriza neće uticati na Veliku nagradu Japana, koja treba da se održi 9. oktobra na stazi Suzuka.
Funkcioneri Formule jedan saopštili su danas da martovski zemljotres i nuklearna kriza neće uticati na Veliku nagradu Japana, koja treba da se održi 9. oktobra na stazi Suzuka, i pozvali navijače da je gledaju.
Predstavnik staze Suzuka Masaru Uno rekao je da je staza udaljena od Fukušime, što znači da neće biti opasnosti po zdravlje koje bi možda proistekle poslije topljenja reaktora u nuklearnoj centrali.
Zemljotres i cunami 11. marta doveli su do djelimičnog topljenja reaktora centrale u Fukušimi, koja se nalazi sjeveroistočno od Tokija i skoro 500 kilometara od Suzuke.
Šef Formule jedan Berni Eklston rekao je da će se trka održati, kao i obično.
"Kupiću 3.000 karata i podijeliću ih navijačima. Trka će se održati, kao i obično. Da nije bezbjedna, otkazali bismo je", rekao je Eklston.
(Beta)