Crnogorski vaterpolisti poraženi su rano jutros od Mađarske, u utakmici prvog kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kini
Izabranici Petra Porobića igrali su sjajno i uoči posljednje četvrtine imali prednost od dva gola (9:7), ali su ali su Mađari serijom 4:0 za šest minuta igre u posljednjoj četvrtini preokrenuli rezultat i prelomili utakmicu.
Mađarska – Crna Gora 11:10 (2:3,3.2, 2:4 i 4:1).
Naši vaterpolisti imali su i posljednji napad sa igračem više za izjednačenje, ali dok je naša selekcija bila brojčano nadmoćnija nije uspjela da uputi udarac na gol.
Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Peter Biroš sa četiri gola, dok su po jednom Denisa Šefika savladali Danijel Varga, Norbert Hošnjanski, Deneš Varga, Adam Štajmenc, Norbert Madaraš, Mikloš Gor Nađ i Gergelji Kiš.
Po dva gola za Crnu Goru postigli su Aleksandar Ivović i Nikola Janović, a po jedan Predrag Jokić, Nikola Vukčević, Draško Brguljan, Antonio Petrović, Aleksandar Radović i Damjan Danilović.
"Ne znam što kazati, poslije dugo vremena djelovali smo baš kao ekipa, stameno, čvrsto. Ne da smo bili ravnopravni sa Mađarima, nego smo više puta vodili i bili blizu bar neriješenog rezultata, a mislim i da smo mogli da pobijedimo", istakao je neposredno poslije utakmice selektor Crne Gore Petar Porobić.
O tome šta je odlučilo, Porobić kaže:
"Mislim da je presudio njihov „igrač više“, na svih šest mjesta imaju dobre šutere, a iako smo pokrivali više njihovu lijevu stranu, nismo mogli sve da pokrijemo".
Ipak, igra koju je sasvim novi sastav crnogorske reprezentacije prikazao, bez čak pet igrača koji su osvojili zlato na EP u Malagi 2008. godine, može da ohrabruje.
"U svakom slučaju dobar početak, ali treba da žalimo za propuštenom prilikom za pobjedu. Malo više koncentracije, malo više samopouzdanja na kraju utakmice i rezultat je mogao da bude drugačiji", zaključuje Porobić.
Naša selekcija će u drugom kolu, u srijedu u 12 sati i 20 minuta po našem vremenu, igrati sa Španijom.
(MONDO)