Šveđanin Robin Soderling osvojio je turnir u Bastadu pošto je u finalu savladao Španca Davida Ferera sa 6:2 i 6:1.
Peti teniser svijeta, koji je zbog premora i želje da se što bolje pripremi za ovaj turnir otkazao učešće u duelu Dejvis Kupa protiv Srbije, od početka takmičenja djelovao je impresivno i svježe na terenu.
Ferer je došao umoran od pobjede nad SAD u Dejvis Kupu ali mu to nije smetalo da bez većih problema dogura do finala.
Ipak, u njemu nije mogao mnogo toga da učini jer je nasuprot njemu bio domaći ljubimac kojem je ovo bilo treće finale Bastada.
Prije dvije godine, Soderling je u finalu porazio Huana Monaka da bi 2010. u neizvjesnoj završnici poklekao protiv Nikolasa Almagra.
Soderlingu je ovo četvrta titula u 2011. godini - prije Bastada trijumfovao je u Brizbejnu, Roterdamu i Marseju.
(MONDO)