Pet timova bilo je uključeno u razmjenu, a Golden Stejt se odrekao četiri igrača zbog Džimija Batlera.

NBA liga "kuva" ovih dana, barem kada je riječ o trejdovima u kojima velike zvijezde mijenjaju timove. Nakon što su Dalas i LA Lejkersi zamijenili Luku Dončića i Entonija Dejvisa, uz još nekoliko igrača da bi se to sve dobro iznivelisalo, dogodio se i trejd koji su svi čekali već mjesecima. Kontroverzni Džimi Batler konačno napušta Floridu i dres Majamija mijenja za dres Golden Stejta, u Kaliforniji!
O velikom trejdu koji bi trebalo da prodrma čitavu ligu izvijestio je Šems Čaranija, a stiče se utisak da je Batler kroz nedelja bojkota, pravljenja problema i suspenzija uspio da se izbori za ono što je htio. Još prije nekoliko nedelja poručio je Majamiju da je završio sa tim timom, ali njegov trejd nije mogao da bude završen jer je preko agenta blokirao dogovor i selidbu u nekoliko NBA ekipa.
Na kraju se pojavila opcija koja je dovoljno dobra za Džimija, pa će Batler biti dio nove "velike trojke" u predgrađu San Franciska. Igraće sa Stefom Karijem i Drejmondom Grinom, a ukoliko nova udarna jedinica Voriorsa "klikne" na pravi način nikome na Zapadu neće biti simpatično da se sa njima sastane u plej-ofu.
U razmjenu igrača bilo je uključeno čak pet timova, a Golden Stejt Voriorsi su morali da se odreknu trojice igrača i jednog pika sa budućih draftova. Posao je obavljen uz saradnju Detroit Pistonsa, Jute Džez i Toronto Reptorsa koji su preuzeli na sebe ugovore pojedinih košarkaša i tako omogućili da svi u razmjeni budu zadovoljni dobijenim.
Ko je šta dobio ovim trejdom?
- Golden Stejt: Džimi Batler
- Majami: Endrju Vigins, Pi-Džej Taker, pik
- Detroit: Lindi Voters, Džoš Ričardson
- Juta: Denis Šruder
- Toronto: Kajl Anderson
Džimi Batler je u NBA ligu stigao kao 30. pik 2011. godine, kada ga je na draftu izabrao Čikago, a u toj ekipi igrao je sve do 2017. godine. Uslijedili su kratki boravci u Minesoti i Filadelfiji, a zatim je od 2019. godine nastupao za Majami. Važi za jednog od najkontroveznijih igrača u NBA zbog svog temperamenta, dugog jezika i tvrdoglavosti, ali ekipama za koje igra donosi takmičarski mentalitet koji se posebno "pali" pred početak plej-ofa.
Zanimljivo, Golden Stejt Voriorsi su u paketu za Džimija Batlera trejdovali Denisa Šredera, koji je samo dan ranije istakao da je igranje u NBA kao robovlasništvo. Njemački reprezentativac bio je revoltiran zbog načina na koji je Dalas trejdovao Luku Dončića, a na kraju je tim iz Kalifornije njemu uradio nešto slično - u nastavku sezone igraće za Jutu.