Vejn Runi je trenutno među tri i najbolja igrača na svijetu, zarađuje milione, vozi najboljea kola i svaki njegov pokret novinari prate u stopu
Džon Runi potpuna je suprotnost. Igra u četvrtoligašu Macclesfieldu daleko od sve te medijske pažnje i godišnje zaradi oko devet hiljada evra.
To je cifra koju Vejnzaradi za svega devet sati, pišu Sportske novosti!
Koja je veza između ove dvojice? Vejn I Džon su braća. Džon (19) nije talent kao stariji Vejn, a ove je sezone odigrao 11 utakmica i postigao jedan gol.
Iako Vejn svojim golovima nosi reprezentaciju Engleske, vezisti Džonu je san da zaigra za reprezentaciju Irske. Naime, roditelji su im Irci.
Priznaje kako mu se teško nositi sa slavnim prezimenom.
“Kada ljudi čuju moje prezime iste sekunde pomisle na brata i njihova očekivanja porastu do neba”, rekao je.
Menadžer kluba Džon Aski misli kako mlađi Runi ima dobru perspektivu.
“Za svoje je godine vrlo jak i napredovaće. Teško će doseći karijeru Vejna, ali mogao bi postati solidan igrač.”
(MONDO)