• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste nam poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Čovjek će moći da diše pod vodom bez pomagala?

Nova otkrića naučnika otvorila su mogućnost da će čovjek za nekoliko decenija moći da roni bez ikakvog pomoćnog sredstva

Radi se o eksperimentima bioinženjera, koji su pronašli način da čovjek nesmetano diše pod vodom, a objašnjavaju da bi toga u budućnosti moglo da dođe ako se ljudski DNK poveže sa DNK morskih algi.

U svrhe ovog istraživanja obavljen je eksperiment koji je podrazumijevao simbiozu daždevnjaka i algi koje proizvode kiseonik. Ovaj spoj bio je uspješan u tom smislu da su ova dva bića nakon ogleda ostala spojena, što je dokazalo da može doći do uspješne simbioze biljke i kičmenjaka.

Naravno, buduća proučavanja biće usmjerena na usavršavanje ovog procesa, kako bi jednom mogao da se primjenjuje na ljudima. Na ovaj način, čovjek bi pod vodom mogao da koristi neke od sposobnosti koje imaju alge, koje bi na taj način postale izvor kiseonika za ljude.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA