Pjevačica izgubila bitku s teškom bolešću
Dona Ares preminula je danas nakon duge i teške bolesti.
Pjevačica koja je tri puta vodila borbu s kancerom, preminula je u svom rodnom gradu Bihaću.
Dona je u februaru ove godine treći put oboljela od karcinoma. Nastavila je borbu s rakom i hrabro se borila protiv negativnih komentara na društvenim mrežama.
Donino pravo ime je Azra Kolaković. Rođena je 1977. godine, a muzikom je počela da se bavi još kao dijete.
"Nakon svake dobijene bitke, ja se narugam toj bolesti, nabacim osmjeh i idem dalje. Lovim dane, mjesece, a hvala Bogu i godine, što svim ljudima koji se bore sa rakom, nevidljivim bolestima i otrovima želim", napisala je pjevačica ranije ove godine na Instagramu.
Dona je kao četrnaestogodišnjakinja nastupala u bendu Camino Verde, sa šesnaest je napisala prve tekstove i snimila prvu pjesmu.
Prije dvadeset godina je prvi put javno nastupila kao Dona Ares na izboru za Eurosong na festivalu Dora, a postala popularna 2005. godine, kada je objavila pjesmu "To mi nije trebalo". Ova pjesma je proglašena za hit godine.