Vila je srušena 2003. a vjeruje se da je to učinjeno kako bi se sakrili eventualni dokazi.
Opšte poznato je da se zloglasni Zemunski klan imao dolsovno rečeno tvrđavu u Šilerovoj ulici u Beogradu, a o dešavanjima unutar ovih zidina i dan danas se kolaju razne priče.
Velelepno zdanje podignuto 1999. godine nisu posjećivali samo pripadnici klana već i njihovi gosti među kojima su bile estradne ličnosti, sportisti kao i pojedini istaknuti političari.
Ova svojevrsna palata, u kojoj su glavnu riječ imali Dušan Spasojević Šiptar i Milorad Ulemek Legija, bilo je opremljeno luksuznim i skupocjenim namještajem, umjetninama, sve što je moglo da bude pozlaćeno i bilo je.
Pored impresivnih i čitavo bogatstvo vrijednih umjetničkih djela, ljude je bez daha ostavljao i olimpijski bazen sa mozaikom u obliku delfina, izrađenog od posebnog kamenja sa dna okeana.
Izvor: Printscreen/Adria Media GroupParket ove impozantne građevine bio je od afričkog oraha koji i danas važi za jedne od izuzetno luksuznih i skupih, a staklena bašta ispunjena rijetkim tropskim biljkama dodatno je oslikavala moć i bogatstvo u kome su vlasnici vile uživali.
Koliko su željeli da stvari dovedu do vrhunca luksuza govori i podatak da su čak i u pojedine djelove dvorišta ugradili podno grijanje, što čak ni danas nije pretjerano često, a u izgradnju kompletnog objekta uloženo je 8,5 miliona tadašnjih njemačkih maraka.
Dušan Spasojević Šiptar, čija je u kući uz Legiju uvijek bila glavna, novac stečen na nelegalne načine arčio je na opremanje kuće, pa je tako poznato da je garnituru u dnevnom boravku platio čak 70.000 eura dok je recimo komodu i vitrinu platio 17.500 eura.
Izvor: Printscreen/Adria Media GroupSto sa deset stolica od trešnjinog drveta plaćen je 43.000 maraka a opremanje kuhinje iznosilo je "skromnih" 9.000 eura. U tom periodu, kada je u regionu i dalje 99 odsto domaćinstava koristilo stare katodne televizore, vila u Šilerovoj bila je opremljena sa čak tri plazme u vrijednosti 6.000 eura.
Tu nije kraj. U rasvjetu je uloženo astronomskih 87.000 eura a "otvorili" su se i kada je riječ o teretani pošto su sprave u njoj vredjele oko 35.000 eura.
U sjedištu Zemunskog klana okupljali su se svi viđeniji ljudi tog doba, od kojih su neki i danas prisutni u javnom životu.
Dan nakon ubistva premijera Srbije dr Zorana Đinđića, donijeta je odluka o rušenju svih objekata u Šilerovoj, čime je uništeno mnoštvo potencijalnih dokaza o djelovanju ne samo "zemunaca" već i mnogih drugih, prvenstveno političara, koji su sa njima sarađivali