GRAČANICA, 1. 3 . - Srbi zaposleni u stanicama policije u Gračanici, Lipljanu, Obiliću i Kosovu Polju odlučili su da, uprkos prijetnji suspenzijom, neće prihvatiti povratak na radna mjesta u sastavu Kosovske policijske službe pod komandom Štaba iz Prištine, javio je dopisnik Srne.
"Tražićemo da našu komandu čine međunarodni policajci iz sastava UNMIK-a, a ne Albanci. Ne prihvatamo nezavisno Kosovo i njegove institucije", izjavio je novinarima komandir Stanice policije iz Gračanice Stojan Milošević nakon sastanka održanog jutros u Domu kulture u Gračanici.
Zaposleni Srbi su odredili pregovarački tim koji će se u 12.00 časova sastati sa visokim zvaničnicima međunarodne policije u lokalnoj policijskoj stanici u Gračanici.
U Policijsku stanicu u Gračanici jutros je stiglo više stotina Albanaca, pripadnika specijalne jedinice "Rosa", u punoj ratnoj opremi.
Na ulaznoj kapiji raspoređen je manji broj kosovskih policajaca Albanaca, a sa vanjske strane ograde parkirana su dva vozila KFOR-a.
Za sada je u Gračanici mirno i nema incidenata.
Na prilazima gradu iz pravca Gnjilana i Prištine raspoređen je dodatni broj kosovskih policajaca Albanaca koji uz pooštrene mjere kontrolišu saobraćaj.
(Srna)