Euleks policija uhapsila službenika kosovskog Ministarstva za saobraćaj,poštu i telekomunikacije,koji je optužen za opstrukciju dokaza
Portparol Euleksa Karin Limdal je saopstila da je pretres stana i kancelarije tog službenika Vlade izvršen rano jutros, po nalogu Euleksovog pretpretresnog sudije iz Okružnog suda u Prištini.
Prema njenim riječima, osumnjičeni je u pritvoru prema odluci kancelarije Specijalnog tužilaštva na Kosovu.
Predstavnici Euleksa su ranije potvrdili da je otvoreno više od 130 predmeta koji se odnose na kriminal, korupciju, zloupotrebe službenog položaja, pranje novca i nenamjensko korišćenje sredstava, te da se od ukupnog broja predmeta njih 33 odnose na kosovske visoke funkcionere.
Isti izvor navodi da je prvi na listi osumnjičenih guverner Centralne banke Kosova Hašim Redžepi, koji je već uhapšen i određen mu je jednomjesečni pritvor.
Na spisku otvorenih predmeta nalaze se Ministarstvo za saobraćaj, pošte i telekomunikacije, Ministarstvo saobraćaja, Kliničko bolnički centar Priština i više vladinih i nevladinih organizacija koje su, kako ističe izvor Srne, u direktnoj vezi sa kriminalom i korupcijom kojom se istražtelji Euleksa već nekoliko mjeseci bave.
(Srna)