Firma se bavi sklapanjem robota, montiranjem opreme, izradom programa i obučavanjem radnika za rukovanje ovim sistemima koji se još uvjek nedovoljno koriste u privredi Srbije.
Preduzeće, za sada, zapošljava 12 visokokvalifikovanih stručnjaka, elektroinženjera i inženjera mašinske struke i za godinu dana uspjelo je da kompletira i proda desetak robota u Srbiji.
U ovoj godini u "Robotaktu" očekuju utrostručenje prodaje.
"Robote uvozimo od poznate švajcarško-švedske korporacije ABB, montiramo ih, prema zahtjevima kupaca ugradjujemo dodatnu opremu i izradjujemo programe", rekao je Tanjugu Krstivojević.
Iako "Robotakt" posluje i u državama u okruženju - Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Grčkoj i Bugarskoj - Krstivojević ne očekuje da će se prodaja robota u ovom trenutku brzo povećavati.
On, medjutim, očekuje da će se to u naredne četiri godine sigurno dogoditi jer se njihovom ugradnjom, objasnio je, povećava proizvodnja i produktivnost.
Krstivojević je kao primjer naveo jednog preduzetnika iz Užica koji je pored pola miliona evra utrošenih za kupovinu opreme za izradu kotlova odlučio da uloži i dodatnih 80 hiljada evra za nabavku robota. To mu se, kaže Krstivojević, brzo isplatilo jer je produktivnost na odredjenim poslovima povećana sedam puta.
Za veću proizvodnju je potrebno i više inženjera elektro i mašinske struke sa iskustvom jer ovim poslom ne mogu da se bave početnici, kazao je Krstivojević.
(Tanjug)