Egner je osumnjičen da je krajem 1941. kao pripadnik Gestapoa u Beogradu učestvovao u odvođenju većeg broja civila u Jajince na strijeljanje
Tužilaštvo za ratne zločine Srbije podnijelo je u petak zahtjev za sprovođenje istrage protiv Petera Egnera, zbog sumnje da je tokom Drugog svjetskog rata počinio genocid i više ratnih zločina nas civilima, saznaje agencija Beta u tužilaštvu.
Kako se navodi u zahtjevu koji je podnet Okružnom sudu u Beogradu, Egner je osumnjičen da je krajem 1941. godine kao pripadnik tajne njemačke policije Gestapo u Beogradu učestvovao u odvođenju većeg broja civila u Jajince gde su streljani.
Egner se sumnjiči i da je od kraja 1941. do sredine 1942. godine kao stražar obezbjeđivao odvođenje više grupa Jevreja u logor Staro sajmište.
Kao pripadnik Gestapoa sumnjiči se da je učestvovao u odvođenju ljudi u koncentracione logore s namjerom da se uništi nacionalna grupa Jevreja.
To je za rezultat imalo smrt 150.000 ljudi.
Peter Egner živi u Sijetlu, u Sjedinjenim Američkim Državama.
(Beta)