Predsjednik Nacionalnog savjeta Srbije za saradnju sa Haškim tribunalom Rasim Ljajić optužio je međunarodnu zajednicu u BiH da je mogla da uhapsi Ratka Mladića u BiH, ali da to nije učinila.
On je naglasio da Srbija, od koje se sada traži da to učini, ispašta što Mladić još nije uhapšen.
Ljajić je u intervjuu za RTRS rekao da od međunarodne zajednice očekuje da prema svima reaguje da isti način, što do sada nije bio slučaj, a o čemu, kako je naveo, svjedoče brojni primjeri nepravednih presuda Haškog tribunala.
"Umjesto da pohvale Srbiju na njenim naporima na evropskom putu, međunarodna zajednica postavlja nove zahtjeve, a to je Mladićevo hapšnje", rekao je Ljajić.
On je naveo da vlast Srbije sa jedne strane trpi veliki pritisak međunarodne zajednice, a sa druge javnosti Srbije, misleći pri tome na proteste građana u Beogradu nakon Karadžićevog hapšenja.
Ljajić je rekao da je "čin hapšenja" Radovana Karadžića bio na dobrobit Srbije na njenom evropskom putu.
(Srna)