Aleksandar Knežević Knele ubijen je prije 30 godina, a ova likvidacija i dalje privlači veliku pažnju javnosti.
Na osnovu interesovanja javnosti može da se zaključi da nijedna likvidacija u beogradskom podzemlju, ni prije ni posle 28. oktobra 1992. godine, kad je ubijen Knele, nije izazvala toliku buru u javnosti. Vjerovatno da mnoge intrigira to što nije otkriveno ko je naredio da mu se oduzme život, niti ko je to učinio.
Aleksandar Knežević Knele ubijen je u hotelu Hajat u Beogradu. Likvidiran je sa tri hica iz pištolja u apartmanu broj 331, a na ogledalu je krvlju bila ispisana poruka "broj 1" koja do danas nije dešifrovana. U trenutku smrti kod sebe je imao 5.000 njemačkih maraka. Na sebi je nosio zlato koje je vrijedilo oko 80.000 maraka.
U medijima se pojavila informacija da će slučaj njegovog ubistva zauvijek ostati nerasvijetljen jer je 2017. godine proglašen zastarjelim, a navodno su svi spisi i dokazi spaljeni, ali iz tužilaštva tvrde drugačije. "Predmet se nalazi u arhivi Višeg javnog tužilaštva u Beogradu. Iz upisnika ne proizilazi da je predmet arhiviran zbog zastare. Da je nastupila zastara, bila bi donijeta formalna odluka, što ne proizilazi iz upisnika", izjavili su ranije za Telegraf.rs iz Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.
Ubistvo Kneleta davne 1992. godine zasenilo je čak i ratna dešavanja na prostoru bivše Jugoslavije. U jednom broju Politike našle su se čak 162 čitulje. Na njegovu sahranu došlo je nekoliko hiljada ljudi. Na večni počinak ispraćen je pjesmom "Tiho noći".
Oni koji su poznavali Kneleta tvrdili su da nikada nije otvarao vrata hotelske sobe bez ozbiljne provjere ko iza njih stoji. Tog 28. oktobra, pre više od 30 godina, napadača je pustio u sobu. Na osnovu toga se pretpostavlja da iza ubistva stoji neko koga je Knežević dobro poznavao i u koga je imao povjerenja.