Mitropolit Amfilohije i episkop Joanikije služili su i parastos svim postradalim Veličanima u Drugom svjetskom ratu.
Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije i episkop budimljansko-nikšićki Joanikije, uz sasluženje sveštenstva, služili su jutros u crkvi svetih Kirika i Julite na Veliki, kod Murina, Svetu arhijerejsku liturgiju povodom godišnjice stradanja Veličana u Drugom svjetskom ratu.
"Na ovaj sabor sabrali su nas sveti mučenici Velički. Kao što je veliki skup i sabor danas na nebesima sa Svetim mučenicima Kirikom i Julitom i svetim mučenicima Veličkim, tako je divan i ovaj sabor danas u Veliki. Zato budimo složni na molitvi, budimo složni kada se Bogu molimo i kada idemo u Litiju, da se ne podvajamo, jer ako smo složni na molitvi, bićemo složni i u svemu drugom", poručio je vladika Joanikije.
Episkop Joanikije izrazio je radost zbog današnjeg prisustva mitropolita Amfilohija koji je došao uprkos brojnim obavezama kao zamjenik njegove svetosti patrijarha srpskog Pavla.
Mitropolit Amfilohije i episkop Joanikije služili su i parastos svim postradalim Veličanima u Drugom svjetskom ratu.
(Srna)