Ljekari bjelopljske bolnice, zatečeni hapšenjem kolege, kažu da ovakva praksa ne postoji nigdje u regionu, pa i šire.
Ljekari ističu da ne postoji praksa u regionu, pa i šire, da se ljekari zbog komplikacija u redovnom radu hapse, prije dokazane stručne greske.
"Čini nam se da je ta praksa uspostavljena samo u Bijelom Polju, jer je posao kojim se bavimo visoko odgovoran i rizičan, sa komplikacijama koje su nepredvidive. Prihvatamo da za svoje stručne greške odgovaramo, kada se dokažu, ali se na slažemo, da se sa nama postupa kao sa kriminalcima, zbog redovnog rada koji obavljamo, bez dokazane stručne greske", poručuju ljekari bjelopljske bolnice.
Kazali su da su za Miladinovićevo hapšenje saznali iz medija, a da do danas bolnica u Bijelom Polju nije obaviještena o rezultatima obdukcionog nalaza, kojim je vjerovatno utvrđen uzrok smrti pacijentkinje koja se liječila u toj zdravstvenoj ustanovi.
Smatraju da je primarno da se o tom uzroku obavijesti njihova bolnica i naglašavaju da su zbog smrtnog ishoda, iz zakonskih i stručnih medicinskih razloga, tražili obdukciju.
"Od tog događaja pa do dana hapšenja, dr Duško Miladinović je radio na odjeljenju u punom kapacitetu, vrlo uspješno kao i prethodnom ne malom periodu, tokom kojeg je odrađeno na stotine operacija i pregleda", istakli su ljekari.
Oni upozoravaju da se gubi povjerenje građana u zdravstveni sistem s jedne strane, a s druge strane to se prenosi na ljekare u bjeloposljkoj bolnici, što ih, kako ističu, čini nesigurnim i nebezbjednim u pružanju zdravstvenih usluga.
"Nemamo za cilj da na bilo koji način utičemo na ovo i na druge krivične postupke, jedino ukazujemo da se povjerenje u zdravstveni sistem ne smije poljuljati u svijesti građana, jer od povjerenja u ljekare zavisi izlečenje i ozdravljenje", poručuje se u saopštenju.
Ljekari bolnice u Bijelo polju izrazili su duboko saučešće porodici Ćorović, i u ime te ustanove poručili građanima koji su vezani za tu bolnicu, da sistem potpuno funkcioniše i da mogu dobiti adekvatnu zdravstvenu zaštitu, kako sa etičkog, tako i sa stručno-profesionalnog nivoa.
"Svi moramo shvatiti da je ljekarski poziv u širem smislu “opasna djelatnost”, a sve u svojstvu činjenice da nijedna nauka nije savršena, niti su metodologije koje se primjenjuju u liječenju apsolutno sigurne, a rizici su naučno verifikovani", zaključuje se u saopštenju.