U optužnici se navodi da je Čeda 25.oktobra ove godine u porodičnoj kući pokušala da otruje supruga Svetislava (68) zbog ranijih i svađe od prethodnog dana kada je Svetislav istjerao nju i sina iz sobe. Ona je u ljutnji iskoristila priliku kada je Svetislav izašao iz kuće i usula rastvor žive sode u tetrapak sa mlijekom i vratila ga u frižider.
Kada je Svetislav probao mlijeko, osjetio je gorak ukus i peckanje po jeziku nakon čega je ispljunuo otrovnu tečnost. Svetislav je zadobio lakšu povredu grkljana, navodi se u optužnici.
Prilikom saslušanja u policiji, Čeda se branila ćutanjem dok je kod istražnog sudije izjavila da je suprug često zlostavljao.
”Sve sam to trpjela zbog djece - kćerke i dva sina. Govorio je da nijesam sposobna ni penziju da zaradim”, ispričala je u istrazi optužena.
Opisujući kako je suprugu sipala otrov u mlijeko, Čeda je kazala da joj je "naišla sekunda kada joj mozak nije radio".
(MONDO/Vijesti)