Aleksandar Marković iz Podgorice, koji se sumnjiči za pripremanje ubistva budvanskog biznismena Gorana Đuričkovića, do 2014. godine bioje vojnik Vojske Crne Gore,piše Pobjeda.
Marković nije bio pripadnik Legije stranaca, kako su to objavili pojedini mediji, već crnogorski vojnik, navodi Pobjeda pozivajući se na više neimenovanih izvora istrage.
Jedina veza sa Legijom stranaca bio je njegov pokušaj ulaska u tu organizaciju. Marković se testirao, ali nije pripadao toj organizaciji, niti je obučavan za „hladnokrvna ubistva", navodi Pobjeda.
Sa Markovićem je prošle sedmice uhapšen i Gregori Majkl Feraris iz Johanesburga, koji je odmah sproveden u ZIKS, zbog drugog krivičnog djela. Ni on nije pripadnik Legije stranaca, već se prijavio za učešće i obavio testiranje, ali nije ušao u tu organizaciju.
Njih dvojica upoznali su se u Francuskoj, upravo tokom testiranja za Legiju stranaca.
Marković je bio stipendista Ministarstva odbrane. Završio je njemačku vojnu akademiju. Po mnogim procjenama, bio je vrlo talentovan vojnik, zavidnih fizičkih sposobnosti. Radni angažman u Vojsci Crne Gore prekinuo je prošle godine, kada je u stanu koji je koristio u jednom primorskom gradu pronađena droga, piše Pobjeda.
Marković i Feraris uhapšeni su 26. maja. Feraris je istražiteljima odmah do detalja ispričao kako su on i Marković planirali da ubiju Đuričkovića. Njegov iskaz, kako je potvrdila tužiteljka Vesna Jovićević na prošlonedjeljnoj konferenciji, pomoći će i u rasvjetljavanju prethodnih likvidacija. Jedna od njih je i likvidacija Goranovog kuma Saše Markovića iz Budve 17. aprila.
Za sada ostaje nepoznato ko su naručioci ubistva i Đuričkovića i Saše Markovića. Takođe, ne zna si ni ko je 19. februara podmetnuo bombu Podgoričaninu Milanu Vujotiću, a ni ko stoji iza ubistva Cetinjanina Gorana Radomana, koji je likvidiran u Beogradu 20. februara. Policija je sigurna je da su krvavi obračuni krenuli kada je nestala pošiljka kokaina u Velensiji. Sukobi i surove egzekucije u podzemlju počeli su još 2014. godine. Rat klanova proširio se i na Crnu Goru. Pratile su ga međusobne optužbe, razračunavanja koja su eskalirala i odmazdama, piše Pobjeda.
Podgorički dnevnik navodi da da su kod osumnjičenih pronađena dva lažna pasoša, a ne četiri, kako je u početku policija tvrdila. Crnogorska policija ovih dana provjerava sa kolegama iz Srbije kretanje osumnjičenih preko graničnih prelaza te zemlje. Sa srpskim istražiteljima razmjenjuju se informacije koje bi pomogle u rasvjetljavanju i ostalih krivičnih djela.