Prvi čovjek koji je bio obaviješten o hapšenju aktuelnog gradonačelnika Budve Lazara Rađenovića zbog afere „Košljun” bio je njegov partijski kolega Boro Lazović potvrdio je telefonski razgovor snimljen tokom primjene mjera tajnog nadzora
„Alo, Laki, došla je policija kod mene, samo da znaš“, saopštio je Rađenović Boru Lazoviću, inače predsjedniku budvanskog odbora DPS-a, koji ga je potom upitao „oće li i kod mene”.
Rađenović je na jučerašnjem suđenju kazao da je pozvao Lazovića kao prijatelja da ga obavijesti o svom hapšenju. On je ispričao da su na dan njegovog hapšenja u novinama objavljene fotografije na kojima se nalaze on, Boro Lazović i Aleksandar Tičić, a vezano za prodaju zemlje na brdu Košljun.
„Lazović se zabrinuo za mene, pa je iz tog razloga u ovom telefonskom razgovoru zvučao tako dekoncentrisano“, kazao je Rađenović. Prije ovog razgovora, zabilježeno je i više razgovora između Lazovića i Vida Rađenovića, jednog od optuženih u predmetu „Košljun”. Dokazi o isplati U razgovoru koji su vodili 10.10. 2014. godine, Lazović poziva Vida Rađenovića da se negdje nađu i popiju kafu, a snimljen je i telefonski razgovor između njih dvojice u kojem predsjednik budvanskog DPS-a insistira na njihovom susretu.
Lazović je potom preko telefona obavijestio Lazara Rađenovića da je ugovorio susret sa Vidom. „Lazović mi je ranije kazao da je nedavno čuo da ga je Vido Rađenović optužio pred specijalnim tužiocem vezano za neke pare i da bi želio da se tim povodom sretne s njim. Odgovorio sam mu da uradi kako misli da treba, a onda me je on pozvao da komentariše njihov razgovor, u kojem mu je Vido pominjao neke garancije, ali nije bilo priče o parama“, kazao je Lazar Rađenović. Na jučerašnjem suđenju preslušan je i razgovor između šefice filijale Prve banke u Budvi Ivane Stanojević i njenog kolege iz Kotora Stanisava Subotića o isplati 400.000 evra za koje optužena Jelica Petričević tvrdi da su, bez obzira što je ta svota knjižena u Podgorici, isplaćene u budvanskoj filijali Prve banke. „Ukoliko bi se banka više potrudila, mogla bi naći dokaz o isplati tog novca u filijali u Budvi.
I sama Ivana Stanojević kaže da nije detaljnije tražila tu dokumentaciju u Budvi“, izjavila je Petričevićeva. Preslušan je i razgovor između Ivane Stanojević i arhivara Prve banke Radana Radomana. Petričevićeva je nakon toga kazala da je Stanojevićeva na saslušanju pred specijalnim tužiocem 29.4.2014. tvrdila da nije znala za ugovore o kreditu i depozitu, a „iz ovog razgovora se jasno vidi da je i te kako znala za kredit i depozit i da se za njih posebno interesovala”, Petričevićeva se zapitala i odakle je Stanojevićeva saznala kakvu je ona izjavu dala pred tužiocem, uz ocjenu da je ga činjenica kompromitujuća za tužilaštvo jer se izvodi zaključak da je njena bivša koleginica pripremila svoj iskaz da bi nju optužila.
„Ubiću te, majke mi, koje su sve ekipe oko tebe. Zvala sam onog Radomana iz arhive, koji mi je rekao da će to da provjeri. Zaboravila sam ti reći. Imaš dva ugovora o depozitu, a jedan od njih je važeći“, dio je razgovora između Ivane Stanojević i nepoznate muške osobe. Petričevićeva je istakla da se iz svih tih razgovora može zaključiti da su Ivana Stanojević i Miodrag Vučinić bili veoma angažovani u tom poslu. „Iako tvrde da su samo tehnički odradili ovaj posao, oni su bili glavni akteri svega toga, a sada žele da krivicu prebace na mene“, kazala je Petričevićeva i izrazila sumnju da postoji neka veza između tužilaštva i ta dva svjedoka. Suđenje će biti nastavljeno 2. aprila.