Italijansko tužilaštvo u Rimu objavilo je danas naloge za hapšenje 56 ljudi zbog pranja novca i prevare.
Među njima je i osnivač provajdera internetskih usluga "Fastveb" i italijanski senator Silvio Skalja.
Kompanije "Fastveb" i "Telekom Italija sparkl", koje posluju u sastavu "Telekoma Italije", osumnjičene su za naplaćivanje nepostojećih internetskih i telefonskih usluga vrijednih 1,8 milijardi evra, kao i utaju poreza u iznosu od 365 miliona evra.
Kancelarija tužilaštva u Rimu saopštila je da je internom istragom utvrđeno da je uprava "Fastveba" bila upoznata sa ovom situacijom.
Skalja, koji je osnovao "Fastveb" 1999. godine i prodao ga "Sviskomu" osam godina kasnije, u saopštenju dostavljenom agenciji ANSA demantovao je sve optužbe i potvrdio da se trenutno nalazi van zemlje.
"To je kriminalni mehanizam koji su koristili prefinjeni finansijski umovi", izjavio je na konferenciji za novinare Đankarlo Kapaldo, tužilac koji vodi ovaj slučaj.
Sudije su naredile hapšenja rukovodećih menadžera "Fastveba" i "Sparkla" zbog umiješanosti u ovu prevaru, koja se događala od 2003. do 2006, rekao je tužilac.
(Srna)