Ako je suditi po količini vijesti o životinjama umjetnicima, čini se da se one u posljednje vrijeme poprilično interesuju za upotrebu tehnologije
Najnoviji snimak napravio je galeb koji je svoj „alat“ ukrao neimenovanom vlasniku u Francuskoj, prenosi „Dejli Mejl“.
Na početku snimka, nepoznati kamerman se šeta po dvorištu velike kuće u toku noći i u jednom trenutku spušta kameru na zemlju.
U narednom trenutku vidi se kako galeb „krade“ kameru i odlijeće sa njom. Tokom tok leta, ptica je snimila zanimljive noćne kadrove grada, a nakon toga sletjela je na vrh zgrade i igrala se sa kamerom.
„Galeb mi je ukrao kameru u Kanu u Francuskoj. Pronašao sam je na jednom zidu, na koji sam morao da se popnem da bih je uzeo“, napisao je „JuTjub“ korisnik „opica1983“, vlasnik kamere koji je i postavio snimak.
Snimak je postavljen pod nazivom „Seagull stole GoPro“, što je model kamere.
I dalje ostaje misterija kako je vlasnik kamere znao gdje se ona nalazi, jer je galeb sa plijenom odletio u nepoznatom pravcu.
Kompanija GoPro već je ranije reklamirala svoje proizvode viralnim snimcima, tako da se pretpostavlja da je u pitanju vješt marketing.
(MONDO)