”Spreman sam da sarađujem sa Đukanovićem, ako je on na to spreman, ali i sa domaćim i međunarodnim faktorima u suzbijanju problema narkomanije. Glavni problem je ogromna ponuda narkotika na crnogorskom tržištu, po veoma pristupačnim cijenama. Činjenica da je Crna Gora država u kojoj je mlijeko najskuplje, a heroin najeftiniji u Evropi, pokazuje u kakvoj zemlji čuda se mi danas nalazimo”, rekao je Medojević na konferenciji za novinare.
Lider PZP-a je dodao i izvještaji Stejt departmenta nagovještavaju da je Crna Gora postala tranzitno područje za tranfer narkotika iz Južne Amerike ka Evropi.
”Crna Gora, njena policija, tužilaštvo i carina morali su da naporno rade ili ne rade ništa, a organizovani kriminal je morao da bude toliko efikasan da zasluži da se nađe na svjetskoj mapi globalnog kriminala kao tranzitna destinacija”, istakao je Medojević.
On je napomenuo da je policija Makedonije u prošloj godini zaplijenila 438 kilograma kokaina, Srbije 200 kilograma, a crnogorska samo 400 grama.
”To pokazuje koliko su policija, njeni vrhovi i neki djelovi Agencije za nacionalnu bezbjednost, u stvari stavljeni u funkciju borbe protiv distribucije narkotika ili stvaranje logističke zaštite određenim strukturama koje nesmetano distribuiraju narkotike u ogromnim količinama kroz Crnu Goru”, rekao je Medojević.
Prema njegovim riječima, policija je prepoznala centre narko biznisa u Crnoj Gori – Nikšić, Berane, Pljevlja i Rožaje, ali osim toga nije pokrenuta nijedna akcija u proteklih godinu.
“Nameće se zaključak da, ili je policijia nesposobna ili neko štiti kartele u Crnoj Gori”, prokomentarisao je Medojević.
(MONDO)