PODGORICA, 4.2. – “ Ne postoji ni jedan personalni, etnički, nacionalni ili ideološki razlog, ukoliko neko nije zatočenik režima, da bi na predstojećim predsjedničkim izborima glasao za kandidata vladajuće koalicije Filipa Vujanovića”, izjavio je potpredsjednik Pokreta za promjene Branko Radulović, a prenosi Dan.
On je optužio Vujanovića da “se prodao zbog privilegija” , ističući da bi njegovim ponovnim izborom za predsjednika Crna Gora nastavila stranputicom do potupnog sloma.
“ On nije samo visoki činovnik autoritarne, korumpirane, kriminogene, kameleonske, bahate i neznavene vlasti, već i ličnost koja je direktno odgovorna za sumornu crnogorsku zbilju. “Fini momak” je bio posebno revnosan u izvršenju naredbi šefa režima i kartela kao ministar i predsjednik Vlade” , kazao je Radulović.
On je retoriku kandidata Srpske liste Andrije Mandića na prvom predizbornom skupu ocijenio kao pozitivnu, a za posljednje izjave Predraga Bulatovića i Zorana Žižića, Radulović kaže da vode stvaranju istinske političke alternative u Crnoj Gori.
“ Nepotrebne aluzije Srđana Milića i nedorečenosti o odnosu nekih prema režimu, zbunjuju javnost i opoziciju i proizvode sumnje i prema njemu samom. Ukoliko je to osnovano, neka bude konkretan”, poručio je Radulović, naglašavajući da je SNP potrebna Crnpj Gori “ kao jasno izražen i orjentisan građanski, tržišno-socijalni, antikriminogeni i antikorupcijski politički činilac”.
(MONDO)