Igra, koja je nedavno proglašena najboljom igrom na svetu, izaziva zavisnost, poput heroinske, tvrde stručnjaci.
Nedavno započeta, u odnosu na dužinu postojanja gejming industrije i njen dosadašnji oblik postojanja, Battle Royale ludnica doprinela je tome da Fortnite na prestižnoj gejming manifestaciji bude proglašen igrom godine, u trenutku kad su konkurenti Red Dead Redemption 2, Spider-Man ili God of War. I to, očigledno nije slučajno, jer su neki od igrača praktično i zavisnici, poput onih koji koriste heroin.
Fortnite zavisnost odavno je globalan fenomen i sve više i problem, a igrači, koji troše ogromno vreme igrajući je ugrožavaju svoje poslove, veze, zanemaruju porodične obaveze ili se razvode. Nažalost, nije mali broj onih, koji su napravili i finansijske probleme sebi i drugima, piše Tweak Town sajt.
Stručnjak za ponašanje zavisnika, Lorejn Marer, objasnila je za Bloomberg da je Fortnite poput heroina i da korisnici, koji jednom upadnu u zamku zavisnosti ne mogu da se iščupaju iz nje. U svetskim centrima za odvikavanje od modernih oblika zavisnosti, kakvi su igre i društvene mreže, sve veći broj prijavljenih ljudi kao problem navodi Fortnite. Veliku zabrinutost izaziva i činjenica da se u pomenute ustanove prijavljuje sve više dece i mladih ljudi.
Neki od najčešćih problema, koje izaziva Fortnite, a koje otkriva zvanična medicinska dokumentacija, su manična kupovina (zbog mikrotransakcija u igri) i nezaustavljiva potreba za konstantnim igranjem ove igre. Za sada postoje samo nagađanja o prirodi veze između oblika zavisnosti i Fortnite-a, zasnovana na posmatranjima stručnjaka, ali u toku su zvanična istraživanja i studije, čiji rezultati će nesumnjivo pokazati da li i u kojoj meri Fortnite izaziva zavisnost igrača.
Dok studije ne budu završene i rezultati poznati, svim igračima i roditeljima dece, koja igraju Fortnite, savetuje se da postave jasne granice u vezi sa vremenom provedenim uz igru.
Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebook, Twitter i Instagram mreži.