Ljekar Mujkanović u stacionaru u Otočcu odbio da bolesnog sugrađanina sanitetskim vozilom otpremi u bolnicu u Ogulin jer je Srbin!
Čelnici hrvatske opštine Vrhovine optužili su ljekara u Domu zdravlja u Otočcu Enesa Mujkanovića da nije htio da pružiti adekvatnu pomoć pacijentu Bošku Radiću koji je dovezen sa simptomima moždanog udara, zato što je Srbin, piše "Jutarnji list."
Načelnik ove opštine Milorad Delić tvrdi problemi nastali kada je ljekara Mujkanovića pozvao telefonom i zamolio ga da bolesnog sugrađanina sanitetskim vozilom otpremi u bolnicu u Ogulin, što je on odbio.
Zamjenik načelnika tvrdi da je ljekar kada su on i načelnik došli u stacionar u Otočcu počeo da ih vrijeđa govoreći im da mu je dosta njihovog četnikovanja.
Mujkanović je na kraju istjerao čelnike opštine, piše ovaj list.
Delić i Mašić su Radića opštinskim automobilom prevezli do bolnice u Ogulinu tek poslije telefonske intervencije direktora Doma zdravlja Otočac Ivice Miletića, i tamo mu je dijagnostifikovan moždani udar.
Načelnik opštine Vrhovine najavio je da će se na ponašanje Mujkanovića žaliti ministru zdravlja, a da će obavijestiti i delegaciju Evropske komisije u Hrvatskoj, jer to nije prvi put da građani srpske nacionalnosti imaju primjedbe na postupke tog ljekara.
Mujkanović nije želo da komentariše slučaj, već je rekao da ga nije briga za novinare i da se za ono što radi jedino može izjasniti na sudu.
(Fonet)