Republika Srpska, u jeku predizborne kampanje, ima i tu "čast" da o njenoj "sudbini" posljednjih dana "brinu" čak dva premijera...
Međutim, jedan od njih, ipak je lažni!
Kabinet predsjednika Vlade RS Milorada Dodika saopštio je da su u zadnjih nekoliko dana pojedinci u Srbiji i Srpskoj tražili različitu vrstu pomoći i intervencija lažno se predstavljajući kao predsjednik Vlade RS Milorad Dodik.
"Obavještavamo javnost da je riječ o prevarantima i pozivamo građane da ne nasijedaju lažnim pozivima i apelima za pomoć", rekla je šef premijerovog kabineta za odnose s javnošću Biljana Bokić.
"Predsjednik Vlade RS niti je koga zvao, niti je bilo koga ovlastio da u njegovo ili bilo čije ime traži bilo kakvu pomoć", rekla je Bokićeva.
Ovo, međutim, nije prvi slučaj javnog predstavljanja u Srpskoj.
I Federalni premijer Nedzad Branković imao je svoj "telefonskog dvojnika", a i ministarstvo finansija RS takodje je ranije saopstilo da posjeduje informacije da se posljednjih dana pojavilo odredjeno lice ili grupa lica, koja se lazno predstavlja kao ministar finansija Aleksandar Dzombić i kontaktira sa preduzecima iz RS da bi prikupila sredstva za navodnu humanitarnu akciju.
Centar javne bezbijednosti Banjaluka pozvao je pravne subjekte da u okviru svojih mogućnosti provjere svako moguće lažno predstavljanje i da sumnjive slučajeve prijave policiji koja će utvrđivati osnovanost poziva.
"CJB Banjaluka došao je do saznanja da lica koja se lažno predstavljaju kao visoko pozicionirane ličnosti ponovo pozivaju pravne subjekte i traže uplatu novčanih sredstava u svrhu liječenja ili drugih sličnih vrsta pomoći", saopšteno je iz banjalučkog Centra.
(MONDO)