Rusija se priprema da odbije moguće simultane kopnene i pomorske napade na svoje granice i u okviru toga pokrenute su masovne vojne vježbe u kojima učestvuju desetine hiljada vojnika svih rodova vojske.
Trenutno se vojni manevri odvijaju istovremeno sa američkim vježbama u regionu Baltika i manevrima NATO u Crnom moru.
Rusija je obavijestila OEBS o manevrima svoje Sjeverne flote koji traju od 16. do 21. marta, rekao je zamjenik ministra odbrane Anatolij Antonov, prenosi RT.
Zona vježbi Sjeverne flote proteže se do Norveškog mora, a broj pomorskih grupa je povećan na pet, ističe se u saopštenju ruskog ministarstva odbrane.
Više od 20 brodova ruske Baltičke flote je na moru i izvode vježbe, saopštila je vojna pres služba.
Brodovi su raspoređeni u nekoliko taktičkih grupa i izvode protiv vazdušne, artiljerijske i protiv podmorničke vežbe, prenijela je Raša tudej.