Nakon što je umro putnik Robert L. Džons zaposleni na kruzeru su riješili da ga ostave u frižideru za piće.
Robert L. Džons je preminuo na kruzeru, ali njegovo tijelo nije bilo skladišteno na dobar način. Njegova porodica je zato tužila kompaniju za krstarenje sa sedištem na Floridi nakon što su zaposleni nepropisno čuvali tijelo u frižideru za piće šest dana. On je izdahnuo 15. avgusta, u 78. godini od srčanog udara, kako se navodi u sudskim dokumentima, prenosi USA Tudej.
Džonsov leš se do te mjere raspao da nije bilo moguće da stoji u otvorenom sanduku na sahrani. Porodica Džons navodi da zaposleni na kruzeru "neoprezno, nemjarno i bezobzirno" nisu pravilno brinuli o njegovim posmrtnim ostacima i traže milion dolara odštete i suđenje pred porotom.
Džonsovi posmrtni ostaci pronađeni su u vreći unutar frižidera za piće, sa intubacionom cijevčicom koja se nalazila u ustima, navodi se u sudskim dokumentima. Njegovo tijelo se nadulo zbog gasova koji su posledica raspadanja, a koža mu je postala zelena. Tijelo nije čuvano na odgovarajućoj temperaturi.
"Džons i njegova supruga Merilin krenuli su na krstarenje na Karibe kada je on preminuo. Članovi posade rekli su Džonsovoj supruzi da na brodu postoji radna mrtvačnica u kojoj će biti sahranjeni ostaci njenog muža. Ali mrtvačnica nije ispravno radila u vrijeme kada je Džons preminuo", navodi se u tužbi.
Koliko ljudi umre na kruzerima?
Između 2000. i 2019. godine, bilo je 623 prijavljenih smrtnih slučajeva na brodovima za krstarenje, prema studiji iz 2020. godine, objavljeno je u Međunarodnom časopisu za medicinu putovanja i globalno zdravlje. Ogromna većina smrtnih slučajeva bili su putnici, pokazalo je istraživanje.
37 smrtnih slučajeva od 2001. godine
Kada je brod pristao nazad šest dana kasnije, zaposleni u lokalnom pogrebnom zavodu i zamjenik šerifa otkrili su tijelo čovjeka u frižideru za piće, prema sudskim dokumentima. Inspekcija je otkrila da telo nije bilo skladišteno na temperaturi koja je odgovarajuća da se spriječi raspadanje. Porodica u sudskim dokumentima navodi da bi, da su znali da mrtvačnica ne radi, Džonsovo tijelo iznela sa broda u Portoriku, gdje bi bilo smješteno u pogrebnom zavodu.
Porodica tvrdi da je kompanija "Selebriti kruzis" oduzela Džonsu "dostojanstvo nakon smrti" i da mentalna slika njegovog raspadnutog tijela "nikada neće nestati iz njihovog sjećanja". U tužbi se takođe navodi da je bilo 37 smrtnih slučajeva na kruzeru "Selebriti" od 2001. godine.