Medojević je zatražio od Sektora za obezbjeđenje ličnosti i objekata izradu bezbjednosne procjene rizika od napada na njega i njegovu porodicu.
Medojević je zatražio procjenu ugrožavanja fizičke bezbjednosti njega i njegove porodice.
„Zbog mog javnog zalaganja za beskopromisnu borbu svih državnih i društvenih struktura Crne Gore protiv organizovanog kriminala i korupcije, ja sam u kontinuitetu bio predmet verbalnih i fizičkih napada i provokacija“, naveo je Medojević u zahtjevu upućenom rukovodiocu Sektora Miljanu Peroviću.
Medojević je istakao da se dosad nije obraćao toj službi radi procjene njegove bezbjednosti i obezbjeđenja zaštite, osim u slučaju prijetnji biznismena Stanka Subotića tokom 2008. godine.
„Posljednji fizički napad i prijetnje koje su se desile u subotu, 20. februara, od Nenada Mićunovića, sinovca Branislava Mićunovića, zvanog Brano, lica koje je u Bijeloj knjizi organizovanog kriminala Uprave policije i ANB-a iz 2007. godine označeno kao bezbjednosno interesantno zbog kriminogenog ponašanja i aktivnosti, doživio sam eksplicitnu prijetnju odmazdom prema meni ukoliko nastavim da javno govorim protiv eksponenata i aktivnosti grupa organizovanog kriminala“, naveo je Medojević.
On je dodao da je istog dana nastavio javno da govori o organizovanom kriminalu u Crnoj Gori, a to će raditi i ubuduće, kao poslanik i član Odbora za bezbjednost i odbranu, zbog čega procjenjuje da „postoji realna opasnost od novih pokušaja napada“ na njega, njegovu porodicu i saradnike.
(Srna)