Prvi čovjek grada tvrdi i da je vlast u Pljevljima stabilna.

Predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš, prokomentarisao za "Vijesti" odluku pljevaljskog odbora Građanskog pokreta URA da uskrati podršku lokalnoj vlasti.
Izlazak odbornika GP URA iz lokalne vlasti u Pljevljima neće se primijetiti.
Prvi čovjek grada tvrdi i da je vlast u Pljevljima stabilna, prenose Vijesti.
"URA u lokalnoj valsti u Pljevljima učestvuje sa jednim odbornikom koji više od godinu dana ne dolazi na sjednice lokalnog parlamenta a uredno prima mjesečnu odborničku naknadu tako da smatram da je taj čin korektan i da je trebao doći i ranije. Koalicija u Pljevljima funkcioniše odlično, vlast je stabilna, dosta se radi”, rekao je Vraneš.
Nakon izlaska URE iz koalicije, vlast u Pljevljima umjesto 24 ubuduće će imati podršku 23 odbornika, od 34 koliko ih ima pljevaljski parlament.
Pljevaljski odbor Građanskog pokreta URA jednoglasno je donio odluku o uskraćivanju podrške lokalnoj vlasti, pišu Vijesti.
Saopštili su da će nastaviti da se iz opozicionih klupa bore za interese Pljevalja.
"Pljevaljska URA je 2023. godine podržala lokalnu vlast prvenstveno davajući šansu vlasti koja dolazi nakon decenije vladanja DPS-a u Pljevljima, sa željom i namjerom da se bavimo temama koje su važne za kvalitet života svih građana Pljevalja. Nažalost, danas, nakon skoro dvije godine funkcionisanja lokalne vlasti uočavamo da prioriteti pojedinih konstituenata vlasti nisu isti, pa čak ni slični. Nijesmo mijenjali DPS da bi u fotelje i u službena vozila sjeli drugi ljudi, nastavljajući isti obrazac ponašanja. Mijenjali smo da bi pokrenuli projekte koji su decenijama nedostajali našem gradu, dok su ljudi koji su dobili podršku za upravljanje gradom očigledno imali druge prioritete koji su najčešće rezultirali stavljanjem Pljevalja i Pljevljaka u krajnje negativan fokus crnogorske javnosti", saopštila je pljevaljska URA.
Rekli su da vlast u Pljevljima "sve više podsjeća na posadu bez kormilara", a da u prilog tome govori činjenica da vlast još uvijek funkcioniše bez potpisanog koalicionog sporazuma, što je, kako kažu, "vjerovatno jedinstven primjer ne samo u crnogorskoj politici, nego i šire".
"Aktivnosti lokalne vlasti, ili bolje reći neaktivnosti na realizaciji kapitalnih projekata povezanih sa energetskim sektorom i unapređenjem stanja životne sredine pokazuju potpuni izostanak bilo kakve vizije i želje za razvojem grada. Građani Pljevalja su svjedoci da lokalna vlast za dvije godine svog mandata još nije uspjela da pokrene radove na razvoju sekundarne mreže koji su neophodni u cilju uspješne realizacije projekta toplifikacije grada. Primarni toplovod, koji se toliko spominje u javnosti kao veliki uspjeh, na kojem se radovi već izvode nije garant da će Pljevljaci ubrzo dobiti grijanje, naprotiv. Da su Opština Pljevlja i lokalno preduzeće Grijanje vodili računa da projekti koje vode budu sinhronizovani i da prate projekte koje vodi i realizuje Elektroprivreda Crne Gore, sada bi već bili u fazi izvođenja radova na širenju sekundarne mreže u gotovo svim ulicama u Pljevljima kao i izgradnji novih podstanica. Ove aktivnosti bi građanima Pljevalja osigurale da završetkom radova na primarnom toplovodu možemo da priključimo kompletan projektovani konzum od 44 MWth na izvor grijanja iz termoelektrane i da na taj način isključenjem oko 4.000 individualnih ložišta riješimo velike probleme sa zagađenjem u našem gradu", piše u saopštenju.