Duge i naporne pripreme su iza mladih vaterpolista Crne Gore, i sada je došlo vrijeme za ono glavno, za start Svjetskog prvenstva u Istanbulu.
’’Generalno sam zadovoljan odrađenim pripremama. Mislim da smo uradili dobar posao. Fomra nam je u uzlaznoj putanji. Na svakom turniru smo ubacivali neke nove taktičke elemente, i to je postiglo određeni efekat. Sa punim pravom idemo zadovoljni i spremni na Svjetsko prvenstvo’’, poručio je Vičević.
Crna Gora će igrati u grupi B sa selekcijama Australije, Argentine, Irana i Japana.
’’Favoriti smo u grupi, iskreno mislim da su Argentina i Iran reprezentacije dosta slabijeg kvaliteta, Japan je osrednja ekipa, dok je Australija jako ozbiljna selekcija, selekcija koja je pobijedila Mađare na prošlo turniru. To je reprezentacija koja ima sjajne plivače i krupne igrače. Međutim, u dva susreta sa njima smo pokazali da smo mnogo kvalitetnija reprezentacija od njih. Očekujem uz jednu dobru, taktičku i zrelu utakmicu na emotivnom planu, da osvojimo prvo mjesto u grupi, što bi nam olakšalo put, to jest direktno se plasirali u četvrtfinale’’, kazao je selektor.
Ukoliko osvojimo prvo mjesto, u četvrtfinalu igraćemo sa pobjednikom duela drugoplasiranog iz grupa A i trećeplasiranog iz grupe D.
’’Toliko daleko nijesam išao, jer su tu još četiri grupe. Ima naznaka da bi u četvrtfinalu mogli da igramo sa Španijom, Amerikom ili Kanadom. To su sve ekipe koje su u našem dometu. Ali, ako mi uradimo ono što smo se dogovorili, vjerujem da imamo velike šanse da dođemo do polufinala’’, istakao je Vičević i dodao za kraj.
’’Priželjkujem jednu od medalja. Ko god me poznaje, zna da nijesam radio da bih bio osmi. Znam da još četiri reprezentacije razmišljaju isto kao i ja, mislim na Srbiju, Mađarsku, Hrvatsku, Italiju. Ne treba previše da mislimo o medalji, treba da mislimo kako ćemo da odigramo, da budemo smireni, da ispoštujemo dogovor. Uz malo sportske sreće možemo do medalje. Radili smo, uložili smo truda, rezultat će doći sigurno, a nadam se i jedan od medalja.’’
Reprezentacija Crne Gore: Miloš Konatar, Marko Konatar, Bogdan Đurđic, Petar Ćetković, Vlado Popadić, Stefan Pješivac, Aleksa Ukropina, Janko Krivokapić, Dimitrije Kriještorac, Danilo Adžić, Petar Macić, Nikolas Saveljić i Arsenije Stanović. Pored selektora Vičevića u stručnom štabu su još Nenad Vukanić, Mlađan Tujković, Đorđe Klajn i Dejan Adžić.
Prvi meč na šampionau Crna Gora igra u subotu sa Argentinom od 11 sati i 40 minuta. Od FINA sudija Crnu Goru će predstavljati Stanko Ivanovski.
GRUPA A:
1. Kazahstan
2. Španija
3. Mađarska
4. SAD
5. Egipat
GRUPA B:
1. Australija
2. Iran
3. Argentina
4. CRNA GORA
5. Japan
GRUPA C:
1. Brazil
2. Italija
3. Južna Afrika
4. Turska
5. Rusija
GRUPA D:
1. Novi Zeland
2. Srbija
3. Hrvatska
4. Kanada
5. Peru