Janik Siner izgubio je od Aleksandera Bublika na turniru u Haleu. Udarac za Italijana posle finala Rolan Garosa i teškog poraza od Karlosa Alkaraza.

Janik Siner izgubio je već u drugom kolu turnira u Haleu. Bolji od njega bio je Aleksander Bublik - 3:6, 6:3, 6:4. Evidentno je da Italijan još uvijek ne može da se oporavi od poraza koji je doživio nedavno u finalu Rolan Garosa. Tada je protiv Karlosa Alkaraza vodio sa 2:0 u setovima i imao je brejk prednosti u trećem, pa u četvrtom tri uzastopne meč lopte. Izgubio je taj meč posle 5 sati i 29 minuta. Izgleda da je to još ostavilo traga na njemu.
Bublik je sve to iskoristio, odigrao jedan od najboljih mečeva u karijeri i napravio veliki preokret. Nije djelovalo da će tako da bude kada je Janik dobio prvi set (6:3) i kada se već u prvom gemu drugog seta suočavao sa tri brejk lopte. Isto je bilo i u trećem gemu kada je spasao i četvrtu, a onda je u šestom gemu kaznio Sinera za sve propuštene šanse i napravio je brejk. U trećem setu su obojica propuštali prilike za brejk sve do sedmog gema kada je Bublik napravio jedini brejk u setu i priveo meč kraju.
Bublik just served an underarm serve on second serve and won the pointpic.twitter.com/decGdK1KKU
— til polarity's end ⚫⚪ (@lildarkcage)June 19, 2025
Od glavnih favorita na turniru ostali su još Saša Zverev i Danil Medvedev, dok je naredni rival Bublika češki igrač Tomas Mahač koji je postavljen za sedmog nosioca. Ujedno je ovo bio i prvi poraz Sinera još od avgusta, ako ne računamo mečeve sa Alkarazom koji je jedini uspijevao da ga dobije u tom periodu.
In a match between the two last champions in Halle, Alexander Bublik upsets world #1 and defending champ Jannik Sinner 3-6, 6-3, 6-4 to reach the QFs.
— José Morgado (@josemorgado)June 19, 2025
Incredible performance from Bublik. Biggest win of his life.
Sinner's first loss to a player not named Alcaraz since... august.pic.twitter.com/INSun1JMsU