Panatinaikos je pobijedio, posle preokreta, u prvoj utakmici plej-of faze Evrolige. Efes je imao kontrolu u ovom susretu sve do odlučujuće četvrtine, ali je Ernangomes bio heroj svog tima i ubacio je 20 poena i 16 skokova.

Panatinaikos je dočekao Efes u prvoj utakmici plej-of faze Evrolige i tom prilikom slavio je 87:83. Tim Ergina Atamana nije bio ubjedljiv tokom cijelog susreta, već je do važnog trijumfa stigao preokretom u poslednjoj četvrtini i to uglavnom zahvaljujući dobroj igri Huanča Ernangomesa. Panatinaikos sada vodi 1:0 u plej-of seriji.
Efes je krenuo jako, ali je domaćin uzvratio. Ipak, Zeleni su uspijevali da sačuvaju blagu prednost (17:10), ali je Elajdža Brajant postao lider tima koji je u završnici poslednje dionice obezbijedio svega pola koša zaostataka svojoj ekipi (19:18). Međutim, Ernangomes je nastavio sa sjajnim partijama, pa je 29 sekundi prije kraja rezultata na semaforu bio 21:18.
Nastavili su izabranici Ergina Atamana jako i u nastavku, vezali su 11:0 i činilo se da je to trenutak koji će "slomiti" Efes. Međutim, gosti su uzvratili nizom od 17:0 - ubacili su tri trojke što je bilo dovoljno za vođstvo (40:32), a Darijus Tompson bio je najvažniji igrač svog tima u tim trenucima.
Uspijevao je Efes u nastavku da održi vođstvo i tako se igralo sve do početka odlučujuće četvrtine (72:66). Panatinaikos je prve tri minuta ostavio rivala bez poena, tandem Ernangomes-Jurtseven ubacili su osam poena i donijeli izjednačenje Zelenima (72:72) i tada je bilo jasno da će susret do samog kraja biti neizvestan.
Osman je postigao trojku u 36. minutu i Panatinaikos je posle dugo vremena bio ponovo u vođstvu (78:76), pa je u nastavku borba za svaki naredni poen bivala sve agresivnija. Panatinaikos je igrao agaresivnu odbranu, pa je i Larkin završio na liniji penala, ali dogodila se potpuno neočekivana situacija kad je reprezentativac Turske sa linije penala jedno bacanje pogodio, a drugo promašio, pa na semaforu nije bilo izjednačenja (80:79).
Nije Efes bio mnogo bolji i u nastavku, Poarije je ponovo bio polovičan na penalu, dok je njegov tim promašivao šuteve sa distance koji su mogli da preokrenu susret. Na kraju, heroj meča bio je Grent koji je 28 sekundi prije kraja pogodio trojku, pa je Panatinaikos imao velikih pet poena prednosti (85:80). I sve ovo ne bi bilo čudno, da igrač Zelenih nije posle šest promašaja pogodio svoj prvi šut na meču.
Najefikasniji u ovom susretu bio je Huančo Ernangomkes koji je postigao dabl-dabl učinak (20 poena i 16 skokova), na drugoj strani najbolji je bio Vinsent Poarije koji je postigao 17 poena. U prethodnom meču sastali su se Fenerbahče i Pariz i tom prilikom slavila je ekipa iz tusrke 83:78.