UEFA odredila službena lica za meč na Selharst parku u Londonu.
Fudbaleri Zrinjskog napravili su veliki uspjeh i prilično iznenađenje odigravši 1:1 sa osvajačem FA kupa, ekipom Kristal Palasa u prvoj utakmici baraža za osminu finala Konferencijske lige.
“Plemiće” do istorijskog uspjeha, koji je pretprošle sezone ostvario banjalučki Borac dijeli još 90 minuta revanša koji se igra u četvrtak na Selharst parku.
U međuvremenu UEFA je odredila službena lica, a okršaj Kristal Palasa i Zrinjskog sudiće portugalski sudija Luis Godinjo.
Njegovi pomoćnici biće Pedro Almeida i Rui Tešeira, četvrti suidja je Fabio Verisimo, a u VAR sobi su Andre Narsiso, te Bruno Estevez.
Četrdesetogodišnji arbitar ove sezone sudio je jednu utakmicu Lige šampiona i dvije utakmice Lige Evrope, a ovo će mu biti prva utakmica Konferencijske lige.
Godinjo nikada nije sudio utakmice bh. klubova u evropskim takmičenjima, ali je dijelio pravdu na kvalifikacionoj utakmici reprezentacije BIH i San Marina prošle godine koju su “zmajevi” dobili rezultatom 1:0.
Duel Kristal Palasa i Zrinjskog na rasporedu je u četvrtak od 21 čas na Selharst Parku.