Sjajne utakmice smo gledali!

Fudbaleri Rome plasirali su se u osminu finala Lige Evropa, pošto su večeras u revanš meču na svom terenu u Rimu pobijedili Porto 3:2.U prvom meču u Portu rezultat je bio neriješen 1:1.
Poveo je Porto golom Samua u 27. minutu, a Roma je do preokreta stigla pogocima Paola Dibale u 35. i 39. i Nikolo Pisilija u 84. minutu.
Konačan rezultat postavio je Devajn Renč autogolom u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.
Porto je od 51. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Stiven Eustakio.
Roma će u osmini finala igrati sa Atletik Bilbaom ili Laciom.
Plasman u osminu finala obezbijedio je i AZ Alkmar, nakon što je u revanš meču u Istanbulu odigrao neriješeno sa Galatasarajom 2:2.
U prvom meču u Holandiji AZ Alkmar je slavio 4:1.
Strijelci za Galatasaraj bili su Viktor Osimen u 56. i Rolan Salai u 70.
Golove za AZ Alkmar postigli su Seija Maikuma u 42. i Denso Kasijus u 55. minutu.
U osmini finala AZ Alkmar će igrati sa Mančester Junajtedom ili Totenhemom.
Do osmine finala je stigao i FCSB pošto je na svom terenu u Bukureštu pobedio PAOK 2:0. FCSB je slavio i u prvom meču na gostujućem terenu u Solunu 2:1.
Strelci za FCSB na večerašnjem meču bili su Juri Kisoti u 30. i David Mikulesku u 81. minutu.
FCSB će u osmini finala igrati sa Lionom ili Ajntrahtom.
Fudbaleri Bodo/Glimta plasirali su se u osminu finala Lige Evropa, pošto su na svom terenu u revanš meču posle produžetaka pobijedili Tvente 5:2. U prvom meču u Holandiji, Tvente je slavio 2:1.
Poveo je Tvente autogolom Frederika Sjovolda u 26. minutu, a izjednačenje domaćinu donio je Kasper Hogh pogotkom iz penala u 56. minutu.
Autogolom Melsa Hilgersa u drugom i pogotkom Brisa Vembangomoa u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena Bodo/Glimt je stigao do preokreta, ali je golom u šestom minutu sudijske nadoknade vremena Sem Stejn donio produžetke Tventeu.
Bodo/Glimt je pogotkom Sondre Feta u prvom i autogolom Arna Vershuerena u petom minutu drugog produžetka izborio plasman u osminu finala.
U osmini finala, Bodo/Glimt će igrati sa Olimpijaksom ili Rendžersom.
Žrijeb osmine finala Lige Evropa na programu je u petak u Nionu.