• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste nam poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

BIJES FANOVA KNJIGE: Promijenjen ubica!

Adaptacija slavnog romana na britanskoj televiziji nije prošla glatko!

Fanovi romana kraljice krimića Agate Kristi besni su zbog TV adaptacije britanskog Javnog servisa, u kojoj je promijenjen ubica!

Knjiga "Nesreća nevinih" prati čovjeka koji je izgubio pamćenje nakon saobraćajne nesreće, a kada mu se sećanja vrate, shvata da je jedini mogao da pruži alibi čoveku osuđenom za ubistvo. Kako bi ispravio tu nepravdu, stupa u kontakt sa njegovom porodicom i pokušava da otkrije pravog ubicu. Knjiga je napisana prije okruglo 60 godina, 1958. godine, i važi za jednu od omiljenih knjiga u kojima se ne pojavljuje Herkul Poaro. 

Pažnja, ako niste čitali ovaj klasik Agate Kristi, slijede spojleri!

U knjizi, ubica je sluškinja porodice Argajl, koja je sa usvojenim sinom imala aferu za koju je mislila da je "ljubav njenog života", a on je samo koristio. Međutim, autorka trodelne adaptacije odlučila je da promijeni ubicu, odnosno tok i završetak cijele priče.

Scenaristkinja Sara Felps rekla je za "Dejli mejl" da stoji iza svoje odluke da promeni ubicu, jer smatra da priče moraju da "žive i dišu" decenijama nakon što su napisane, kako bi ostale relevantne za novu publiku.

Međutim, javnost se ne slaže sa njom, pa joj britanska štampa poručuje da je trebalo da napiše svoju knjigu ili scenario, a ne da se "uhvati" za djelo Kristijeve i obrne ga naglavačke.

Pogledajte trejler!

Ordeal by innocence trejler
Izvor: YouTube/BBCOne

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA