• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste nam poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Još jedan popularni mejnstrimer spreman za Ženevu

Izvor mondo.rs

Dobra vest – put je utaban, loša vest – treba njime nastaviti istom brzinom

Druga generacija "kije sid" (Kia Ceed – nije više cee'd) je prodata u više od 640.000 primeraka. I nakon šest godina stiže njen naslednik.

Šta znači Ceed?

Ne znači seme (seed) ili skraćeno od produžiti (proceed), već – Community of Europe with European design (evropska zajednica sa evropskim dizajnom). Ova skraćenica je osmišljena jer je ovo bila prva Kia osmišljena, realizovana i namenjena samo evropskom tržištu.

Jedan od popularnijih predstavnika najpopularnijeg C segmenta premijeru će imati na predstojećem ženevskom Sajmu.

Novi model je logična evolucija postojećeg, pa je zadržan prepoznatljiv oblik maske hladnjaka (oblika otvarača za pivo). Farovi su dobili zanimljivo rešenje dnevnih LED-ova, koji na prvo gledanje pomalo liče na one iz Poršea.

Kia se hvali ergonomijom kabine (centralna konzola okrenuta prema vozaču) uz upotrebu kvalitetnijih materijala. Na vrhu pomenute konzole se nalazi 8-inčni ekran info-zabavnog sistema, koji stiže u višim paketima opreme, zajedno sa odličnim JBL Premium zvučnicima. Niži paketi stižu sa ekranima od pet i sedam inča.

Što se motorizacije tiče, korejski proizvođač posebno ističe dva agregata. Tu je "čisti" U3 turbodizelaš zapremine 1,6 litara, koji će se isporučivati u dve verzije – od 115 i 136 KS, kao i nov, i ujedno najjači, benzinac zapremine 1,4 litara koji razvija 140 KS.

Benzinska ponuda počinje 1,4-litarskim atmosfercem od 100 "konja", A tu je i očekivani mali turbo trocilindaraš od 120 KS.

Treća generacija "sida" stiže i sa daleko naprednijim paketom bezbednosti, koji u standardnom verziji stiže automatskim dugim svetlima, asistentom koji "drži" traku, kao i upozorenjem na mogući sudar. Moguće je poručiti i dodatne "sejfti" opcije, poput "pametnog" tempomata, upozorenjem na vozilo u "mrtvom uglu", kao i parking asistentima, koji pomažu i pri uprakiravanu, ali i prilikom isparkiravanja, kad mogu upozoriti na vozila u blizini.

Nova "kia" ima garanciju od sedam godina ili 150.000 kilometara.

Kako vam se čini treća generacija "sid"? Pišite nam u komentarima…

Najnovije i najzanimljivije vesti iz sveta automobila, automobilske tehnike, saveta, saobraćaja… pratite u rubrici MONDO Auto, kao i na našoj Facebook stranici – MONDO Automobili.

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA