Poslije eksplozije boce za ronjenje u luci Komiža povredama podlegao j43-ogodišnji poljski turista, dok je na licu mjesta poginula jedna Poljakinja
Oko 11.15 časova, prilikom iskrcavanja grupe poljskih turista sa brodice šibenskih registracija eksplodirala je boca za ronjenje, najvjerovatnije zbog izlijetanja ventila.
Na licu mjesta poginula je 48-godišnja Poljakinja, a teško su povrijeđena još tri lica. Svi su helikopterom prebačeni u splitski Kliničko-bolnički centar.
U kritičnom stanju bio je 43-godišnji Poljak, kojem je boca eksplodirala kraj glave. Imao je frakturu lobanje i krvarenje u mozgu, pa je po dolasku u Split odmah prebačen u operacionu salu. Nažalost, nije mu bilo spasa. Podlegao je oko 15.45 časova.
Dvadesetšestogodišnja Poljakinja zadobila je teške opekotine trećeg stepena, dok je treći povrijeđeni Poljak, takođe 43-godišnjak, prošao samo sa lomom potkoljenice.
Poljaci su u četvrtak ujutro doplovili iz Hvara u Komižu, odakle je trebalo da krenu na ronjenje kod rta Stupište i ostrvceta Barjak u organizaciji ronilačkog centra "Dodoro".
Pretpostavlja se da je boca bila neispravna, možda i prenapumpana vazduhom. Navodno je boca pala i eksplodirala.
(Srna)