Županijski sud u Bjelovaru osudio je na četiri godine zatvora Boška Đurđevića (53) iz tog grada zato što je 2006. oteo četranestogodišnju djevojčicu.
Đurđevićev tada šesnaestogodišnji sin poželio je oktobra te godine ženu. U želji da zadovolji zahtevu svog sina, Boško Đurđević je nagovorio dvojicu srpskih državljana da mu za njega na silu dovedu djevojku.
Kada su oni to učinili, djevojci je naredio da uđe u njegov Mercedes u kojem se nalazio i njegov sin.
Bošković je cijelim putem do Bjelovara na nju vikao i tukao je, slamajući njen otpor.
Nakon što su došli u Bjelovar gde Đurđevići žive u velikoj porodičnoj kući, djevojku su u njoj držali do 17. novembra 2006. godine.
Sin Boška Đurđevića primoravao je devojčicu batinama na seksualni odnos.
Prethodno je čitava porodica iz Bjelovara dolazila u Mačvansku Mitrovicu kako bi nagovorila devojku, kao i njenu baku i dedu da se ona uda za sina Boška Đurđevića.
Devojka je u svom iskazu tokom istrage rekla da je u početku pristala na udaju, ali se nakon dva-tri dana i predomislila.
Baka ju je u tome podržala smatrajući da je premlada za udaju. Međutim, Đurđevići se nisu pomirili sa odbijanjem i organizovali su otmicu.
Sud je utvrdio da je Boško Đurđević, zajedno sa sinovima i prijateljem, prijetnjama i batinama prisilio djevojku da se u njegovom autu doveze u Bjelovar.
Osuđeni je skrivao devojku od policije kako bi po po romskim običajima bila žena njegovom maloljetnom sinu.
Nakon što je bjelovarska policija dobila informaciju od MUP-a Srbije da bi maljoletna državljanka Srbije, čiji su nestanak majka i baka prijavile 26. oktobra 2006, mogla da se nalazi kod Boška Đurđevića, policijski službenici su krenuli u proveru.
Međutim, djevojčicu nisu pronašli, a cijela porodica Đurđević negirala je bilo kakvo poznanstvo s njom.
Nedjelju dana kasnije, nakon službenog zahteva Interpola u Beogradu, policajci su u ranim jutarnjim satima ponovno došli u kuću Đurđevića i u njoj pronašli maloljetnu djevojku iz Mačvanske Mitrovice.
Ljekari su pregledom utvrdili hematome na njenu licu, što je potvrdilo i njene iskaze da su je zlostavljali.
Potom su po nju došle majka i baka i odvele je kući.
(MONDO)