Nakon talasa TikTok izazova, sada se pojavio još jedan i to navodno u "Dvanaestoj beogradskoj gimnaziji".
Još jedan u nizu TikTok izazov zavladao je među djecom. Nakon talasa TikTok izazova, sada se pojavio još jedan i to navodno u "Dvanaestoj beogradskoj gimnaziji".
Nakon smrtonosnog izazova u kojem su djeca izlijetala biciklima pred vozače, sada neka nova paklena ideja vlada beogradskim školama. Popularno je onesvješćivanje. Tačnije, kako se navodi, djeca u "Dvanaestoj beogradskoj gimnaziji", a vjerovatno i u drugim školama, sada praktikuju masovno onesvješćivanje. "Ovo je jako opasno za učenike koji imaju slabo srce, a ne znaju", glasila je jedna anonimna objava.
Neko se požalio na Instagramu na ovaj Tiktok izazov i bespomoćno zamolio da se "ovo ludilo prekine". "Slažem se, priča se po školi da se juče jedan dečko onesvestio na 15 minuta i da su ga jedva spasili", uključio se još neko na ovu temu i potvrdio da se ovo zaista događa.
I dalje se ne zna kako se profesori i drugi učenici nose sa ovim talasom izazova koji je zavladao među djecom. Nije poznato od koga je ovo poteklo ni dokle će trajati, ali svakako da se ovome mora stati na put. "Djeca i mlađe generacije kopiraju često izazove sa društvenih mreža s obzirom na to da oni nemaju svijest o tome kolike opasnosti iza njih vrebaju. Ono što mi možemo kao roditelji da ih naučimo i što treba da ih učimo od samog rođenja jeste šta je ispravno ponašanje a šta nije, koje ponašanje je dobro, a koje nije. Ali je pitanje i samih društvenih mreža, odnosno šta one dozvoljavaju da se prikazuje na njima, a šta ne. Zato, pored toga što roditelji treba da nauče svoju decu, i društvene mreže bi morale jako da se pozabave šta prolazi kroz filter a šta ne", rekla je sociološkinja Jelena Radović.