"Potpuna dekriminalizacija policijskog aparata i postizanje punog integriteta organa u cjelini je uz jasno odvajanje časnih i profesionalnih policajaca od onih koji to nisu, jedan od ključnih prioriteta Ministarstva unutrašnjih poslova."
"Uspotavljanje djelotvornih kontrolnih mehanizama je odgovor na teško nasljeđe i narušen ugled policije imajući u vidu broj bivših najviših policijskih funkcionera koji su procesuirani, a među kojima su pojedini priznali da su učestvovali u švercu cigareta.
Zbog toga je jasno razdvajanje onih koji su većina, a to su časni i odvažni profesionalci u uniformi, od onih koji su ukaljali ugled policije, neophodnost na putu pune policijske revitalizacije", navodi se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.
Danas je nakon predloga neposrednih rukovodilaca, uz mišljenje direktora Uprave policije Lazara Šćepanovića, ministar unutrašnjih poslova, Danilo Šaranović, donio rješenja o suspenziji još 4 policijska službenika.
Protiv gore pomenutih službenika su pokrenuti i disciplinski postupci nakon što je utvrđeno da kod njih postoje bezbjednosne smetnje za dalji rad u smislu člana 162 Zakona.
Iz MUP-a su podsjetili da bezbjednosne smetnje za dalji rad u smislu člana 162 zakona postoje ukoliko je policijski službenik registrovan kao uživaoc opojnih droga ili održava veze sa licima koja neovlašćeno prikupljaju tajne i druge podatke, teroristima, saboterima, članovima organizovanih kriminalnih grupa ili licima za koja se osnovano sumnja da pripadaju takvim grupama.
"Ministar unutrašnjih poslova će nastaviti da zahtijeva opsežne provjere za one policijske službenike za koje postoji opravdana sumnja da svoju policijsku dužnost ne obavljaju štiteći građane, već one prema kojima policija postupa, a posebnu u svijetlu curenja dokumenata označenih stepenom tajnosti iz Uprave policije", zaključili su iz Ministarstva unutrašnjih poslova.