U Sindikatu crnogorskog Telekoma tvrde da se nisu dogovorili sa upravom o povećanju zarada
Predstavnici Sindikata crnogorskog Telekoma optužili su poslovodstvo kompanije da nastavlja da obmanjuje javnost i zaposlene, jer kako tvrde, nisu dogovorili "ključne elemente", pogotovo one koje se odnose na povećanje zarada.
"Da je tako ne bi bilo potrebno organizovati štrajk, jer u kompaniji ne bi bilo nezadovoljstva zaposlenih“, navodi se u saopštenju Sindikata, i dodaje da od uprave nijesu dobili poziv na razgovore, prenosi “Republika”.
U menadžmentu, međutim, tvrde da svi zaposleni u Crnogorskom Telekomu znaju da su u pregovorima sa predstavnicima Sindikata bile dogovorene ključne stvari, uključujući i procente povećanja zarada od 26,5 odsto za zaposlene u T-Com-u, kao i 13,4 odsto povećanja zarada za zaposlene u T-Mobile-u i Internetu Crna Gora.
Podsjeća se i kako je menadžment spreman da počne primjenu Sporazuma čim bude potpisan.
"Žao nam je što druga strana pokušava da pregovore prebaci na politički teren kroz uključivanje političara u cijelu priču. Menadžment Crnogorskog Telekoma je danas uputio poziv za sastanak predstavnicima Štrajkačkog odbora i predložio da se sastanak održi sjutra“, navode iz Crnogorskog Telekoma, u saopštenju koje je potpisao direktor korporativnih komunikacija Miodrag Strugar .
U Sindikatu, međutim, tvrde kako su predstavnici menadžmenta u februaru prošle godine obećali da neće biti novih otpuštanja do dogovora o povećanju zarada.
"Sindikat je zato odbio predlog poslovodstva da se zarade zaposlenima uvećaju 26,5 odsto iz dva dijela pod uslovom otpuštanja dodatnih 150 radnika“, navodi se u saopštenju sindikalne organizacije Telekoma.
(MONDO)