U pismu Katnić traži da mu uprava vrati sve ljekove koje su mu poslali iz privatne klinike „Moj Lab“, a koje je predao Upravi jer, kako je objasnio, postoji opasnost da mu se rana koju sam previja inficira.
Pritvoreni bivši glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić u pismu koje je uputio Upravi Istražnog zatvora Spuž upozorio je da sanitet na prevaru pokušava da mu uradi nalaze koji bi pokazali da zbog bolesti mora biti izolovan iz postupka više godina, zbog čega odbija da sarađuje sa njim, piše Pobjeda.
U pismu Katnić traži da mu uprava vrati sve ljekove koje su mu poslali iz privatne klinike „Moj Lab“, a koje je predao Upravi jer, kako je objasnio, postoji opasnost da mu se rana koju sam previja inficira.
“Sve ljekove koje su mi poslali iz bolnice „Moj Lab“ sam predao, no sada tražim da mi se vrate jer moram da ih koristim. Znam da to nećete odobriti, ali ja više ne sarađujem sa sanitetom iz Istražnog zatvora”, obavijestio je Katnić Upravu UIKS-a pismom.
On je naveo i nazive ljekova koje je predao Upravi, ali ih nećemo objaviti jer bi mogli ukazivati na pojedinačne zdravstvene tegobe.
U pismu je naveo da je saznao i da su dvojica ljekara iz Istražnog zatvora – koji su predložili njegovu hitnu operaciju – zbog toga saslušavana u policiji. Njihovu konstataciju da je Katniću neophodna hitna intervencija potvrdili su i stručnjaci u klinici, kao i načelnice.
“Kako sam tamo čuo da policija kontroliše nalaze Veselina Veljovića i time „udara strah“ i prijeti zatvorskim ljekarima koji su dali mišljenje da njemu treba hitna hospitalizacija, ja sam, iako je moje stanje zahtijevalo bolničko liječenje do 21. juna isto samovoljno prekinuo 12. juna i vratio se u Istražni zatvor Spuž”, naveo je Katnić u pismu.
Podsjetio je da je pet dana svakodnevno dobijao upute da treba da ode u bolnicu, ali je to odbijao.
“Iako je trebalo da 14, 15, 16, 17, 18. pođem u bolnicu, sve sam to odbio”, kaže Katnić.
On je operisan 7. juna po uputu zdravstvenih radnika u Istražnom zatvoru. Kao hitan pacijent doveden je na klinička ispitivanja usljed jakih bolova i narušenog zdravstvenog stanja i opšte iscrpljenosti.
Kako je kazao tada njegov sin Radan, Milivoje Katnić je nedavno imao i emboliju pluća, a kompleksnost situacije je zahtijevala i ispraćena je konzilijarnim pristupom više ljekara.
“Konzilijum ljekara je nakon detaljnih pregleda predložio hitnu hiruršku intervenciju, koju je shodno medicinskim procedurama izvršio tim iskusnih ljekara i hirurga u privatnoj zdravstvenoj ustanovi „Moj Lab“”, naveo je tada Radan Katnić.
U pismu je Milivoje Katnić naveo da se nakon operacije dvojica doktora koja su predložili intervenciju više se nijesu pojavljivali, jer im je očigledno zabranjeno da pitaju kako je protekla.
Katnić je podsjetio da je „određena crna ruka, a u vezi sa tužiocem Milošem Šoškićem htjela da ga proglasi suicidalnim i da je homicidan da bi ga zbog ove navodne ubilačke osobine izolovao u posebnu prostoriju za pristup istražnim radnjama“.
Katnić je u pismu Upravi za izvršenje krivičnih sankcija naveo da su se od njegovog dolaska Uprava i zatvorska policija ponašali više nego korektno, na čemu im je zahvalan.
On je uhapšen 14. aprila sa bivšim policijskim funkcionerom Zoranom Lazovićem u akciji Specijalnog policijskog tima, a po nalogu specijalnog državnog tužioca Vladimira Novovića.
Odmah nakon hapšenja Katnić je stupio u štrajk glađu jer smatra da je proces koji vodi tužilac Šoškić politički motivisan i montiran.
Od početka postupka Katnić ukazuje na propuste i zloupotrebe tužioca Šoškića. Predstavnik nevladine organizacije Centar za monitoring i istraživanja posjetio je Katnića 18. maja, nakon čega su iz te NVO preporučili rukovodiocima Vrhovnog državnog tužilaštva i Višeg suda da mu pritvor treba zamijeniti blažom mjerom i ukazali na njegovo loše zdravstveno stanje. Tek nakon deset dana vrhovni državni tužilac Milorad Marković je izdao obavezujuće uputstvo za sve tužioce da što hitnije postupaju u pritvorskim predmetima.