Crna Gora mora istrajati na povećanju podrške građana atlantskim integracijama, jer je članstvo u NATO-u državni, a ne partijski ili pojedinačni interes, poručio je lider Pozitivne Crne Gore, Drako Pajović.
“Crna Gora mora reformisati bezbjednosne službe i mora se istrajati na povećanju podrške građana atlanskim integracijama. To je ono što zavisi isključivo od nas i tim ciljevima se mora pristupiti ozbiljno, uvažavajući činjenicu da se radi o državnom interesu, a ne interesu bilo koje stranke ili pojedinca”, kazao je Pajović.
On je, komentarišući izjavu predsjednika Francuske Fransoa Olanda da NATO ne bi trebalo dalje da se širi, kazao da tu izjavu "ne bi tumačio na ovaj ili onaj način".
“Uz dužno poštovanje razmišljanja naših evropskih prijatelja, iz Crne Gore se mora poslati jasna i nedvosmislena poruka da je članstvo u NATO državni interes, ali i garant trajnog mira i stabilnosti &'8206;u ovom dijelu Evrope", rekao je on.
Posebno, kako smatra, zato što je posljednje istraživanje javnog mnjenja pokazalo trend rasta podrške građana NATO integracijama.
"Po prvi put imamo isti procenat onih koji podržavaju i onih koji ne podržavaju članstvo, što do sada nikada nije bio slučaj”, ocijenio je Pajović.
On smatra da je to "refleksija znatno većeg angažovanja svih društvenih činilaca na tu temu", što, prema njegovim riječima, samo po sebi govori da NATO integracije ne smiju biti "partijska svojina", već svojina države Crne Gore i svih građana.
"Reforma bezbjednosnih službi, koje su u rukama vladajuće strukture, su naša obaveza koja se mora ispuniti zbog nas samih", naveo je Pajović.
Tu, kako je dodao, nema mjesta bilo kakvom fingiranju reformi ili politikantskom pristupu u ovom procesu
"Zluradost onih koji svaku vijest koja ima i najmanji prizvuk negativnosti po državne interese Crne Gore, najbolje će demantovati vrijeme, kao i mnogo puta do sada. Ja ih pozivam da gledaju državne, a ne uskostranačke interese”, poručio je Pajović.
Pajović je, kako je saopšteno iz Pozitivne, na sjednici govorio i o neophodnosti primjene principa "ko ima više da plaća veće poreze, a ko prima manje da plaća manje poreze", kao i o ravnomjernoj raspodjeli društvenog bogatstva.
On je naglasio potrebu veće solidarnosti sa onim slojevima društva koji "jedva sastavljaju kraj sa krajem".
“Mora se kriminalizovati nelegalno stečena imovina, pokrenuti borba protiv korupcije, posebno korupcije na visokom nivou, jer je to garant ozdravljenja društva i ekonomskog prosperiteta, koji se mjeri novim radnim mjestima i većim platama za građane, a ne povećanjem broja službenih automobila i uvećanjem bogatstva bogatih”, zaključio je Pajović.