Abazović je 13. oktobra prijavio grupu poslanika DPS i SD, kao i nekoliko ranijih funkcionera Vlade i parlamenta, da su pričinili milionsku štetu državi dodjelom ekskluzivnih stanova i donošenjem odluka o stambenoj pomoći
No, ono što je posebno padalo u oči, po tvrdnji premijera, prilikom transporta građe Vlade prema Državnom arhivu nestalo je 60 registratora sa podacima o dodjeli kredita. Tako aktuelna Vlada u tehničkom mandatu, prema tvrdnji premijera, nije mogla doći do svih papira, jer je dio građe, kako se sumnja, uništen ili otuđen, kako prenosi portal RTCG.
Abazović posebno skreće pažnju da je Vlada na čijem je čelu bio Duško Marković donijela odluku da se unište svi tonski zapisi sa sjednica. Konkretnije, radi se o tonskim zapisima od 2010. godine do 2020. godine. Na taj način su uništeni tonski zapisi sa sjednica Komisije za dodjelu stanova od 2010. godine do 2020. godine, predstavio je Abazović.
Po premijerovoj tvrdnji, ta Komisija donijela je odluku da podaci o tome budu dostupni tek nakon 30 godina.
Aktuelna Vlada je objavila dio imena funkcionra i službenika koji su dobili stambene kredite, mada je rečeno da je su među njima i mnogi koji su ih dobili u skladu sa zakonskom procedurom.
Specijalno državno tužilaštvo uputilo je zahtjev predsjednici Skupštine Crne Gore, Danijeli Đurović za skidanje imuniteta poslanicima DPS-a Predragu Boškoviću, Dragici Sekulić, Suzani Pribilović, kao i poslnicima SD-a Ivanu Brajoviću i Damiru Šehoviću.
U SDT-u je, kako navode, formiran krivični predmet protiv tih poslanika i protiv još sedam osoba za produženo krivično djelo zloupotreba službenog položaja, a povodom raspodjele stanova državnim funkcionerima, piše RTCG.
Šef poslaničkog kluba Demokratske partije socijalista Danijel Živković izjavio je da je zahtjev za skidanje imuniteta poslanicima DPS dokaz je da tužilaštvo sada i otvoreno, bez skrivanja, djeluje po političkim instrukcijama.