Venus Vilijams učestvovala je u saobraćajnoj nesreći u kojoj je jedna osoba izgubila život.
Američka policija je saopštila da je teniska zvijezda Venus Vilijams učestvovala u smrtonosnoj saobraćajnoj nesreći početkom juna.
Policija u Palm Biču je danas potvrdila za agenciju AP da je Vilijams učestvovala u sudaru 9. juna i da je pod istragom, a nije objasnila zašto je to objavljeno tek sada, niti je iznijela pojedinosti o udesu.
U izvještajima navodi se da je jedan putnik u drugom vozilu kasnije umro od povreda.
Advokat Venus Vilijams je u saopštenju u četvrtak rekao da je ona izrazila "najdublje saučešće porodici koja je izgubila voljenu osobu".
Advokat Malkolm Kaningem jerekao da je Vilijams ušla vozilom u raskrsnicu dok je na semaforu bilo zeleno, i da je išla brzinom od pet milja na sat (manje od 10 kilometara na sat), kada je drugo vozilo udarilo u njeno.
Advokat je rekao da Vilijams nije dobila mandatnu kaznu, niti je optužena.
Sestre Venus i Serena Vilijams izgubile su 14. septembra 2003. godine stariju polusestru Taru Prajs, koja im je bila i lični asistent u ranoj fazi karijere, kada je na nju pucano iz neposredne blizine dok je sjedela na suvozačevom mjestu u opasnom kraju Los Anđelesa, Komptonu.
Tara Prajs, majka troje djece, u to vrijeme imala je 31 godinu i bila jedno od petoro djece Orasin Prajs, majke čuvenih američkih teniserki.
Policija je kasnije utvrdila da je meta napadača bio Tarin tadašnji dečko, koji je te večeri bio za volanom.