Argentinski derbi Boka Juniros - River Plata završen bez pobjednika - 1:1. Nekoliko prekida, 12. minuta nadoknade, osam žutih i dva crvena kartona!
Jubilarni 200. ligaški duel Boke Juniors i River Plate završen je "miroljubivo", ali samo što se tiče rezultata.
Gosti su došli u južni Buenos Ajres sa namjerom da iskoriste loš početak sezone kod najvećeg rivala i poslije sedam "sušnih" godina konačno pobijede na "Bombonjeri".
Sve je počelo fenomenalno po njih, ali nisu uspjeli da ponove ono što su posljednji put učinili 2004, kada je bilo 1:0 za igrače u bijelim dresovima sa crvenom dijagonalnom prugom.
River je poveo već u 44. sekundi preciznim udarcem glavom Manuela Lancinija na centaršut Karlosa Sančesa sa desne strane, ali je u 39. minutu Santjago Silva iskoristio prvi dobar napad Boke i izjednačio na 1:1 poslije dodavanja Voltera Ervitija. Ispostavilo se, bilo je to sve od golova koji su viđeni ove nedjelje u Superklasiku, jednom od najvećih "vječitih derbija" svjetskog fudbala
Bilo je još nekoliko solidnih šansi na obije strane, ali ne i realizacije. Mnogo više uzbuđenja viđeno je van "loptanja".
Kao i uvijek, tribine su se tresle od buke, kolorit je bio na očekivanom nivou, "začinjen" pirotehnikom, a nisu izostali ni incidenti.
Iako je prvo poluvreme proteklo prilično miroljubivo kada se radi o duelima ova dva rivala, utakmica je završena sa po četiri žuta kartona na obije strane i po jednim crvenim.
Isključeni su trener Rivera Ramon Dijaz, sredinom prvog poluvremena, i štoper Boke Giljermo Burdiso, u posljednjim sekundama utakmice zbog oštrog starta na Karlosa Sančesa. Bez obzira što je sudio svoj prvi Superklasiko, 35-godišnji arbitar Ernan Delfino nije mnogo oklijevao da pokaže crveni u toj situaciji.
Mladi sudija nekoliko puta je morao da prekida utakmicu zbog domaćih navijača, koji su se u drugom poluvremenu zabavljali uz pirotehniku, ali i ubacivanje topovskih udara, posebno kada je Dijaz napuštao teren, pa je trener gostujućeg tima to morao da učini u pratnji policije.
Pogledajte.
Zbog svega toga utakmica je prvo produžena za 10, a onda i za još dva minuta.
Na kraju, ovaj bod ne znači mnogo ni jednima, ni drugima. Poslije 12 odigranih utakmica River je ostao treći sa 22 boda, četiri manje od vodećeg Lanusa, a Boka je treća otpozadi sa samo 10 bodova.
(MONDO, foto: Beta/AP/Natacha Pisarenko/Victor R. Caivano)