Među klubovima postoji saglasnost da se Derbi primi i da se ukine ključ, ali klubovi iz Srbije sada traže da do 50% učesnika može biti iz jedne države.

Skupština ABA lige, čiji je nastavak bio zakazan za 14. april, pomjerena je za 16. april zbog obaveza Zvezde u Evroligi i zbog derbija Aba lige između Budućnosti i Partizana.
Na dnevnom redu su ključne teme:
Prijem SC Derbija u vlasničku strukturu
Ukidanje nacionalnog ključa o broju klubova iz jedne zemlje
Proširenje lige (na 18 ili 20 timova)
TV prava
U opticaju su nova imena: Kluž, Beč, MZT, pa i Bosna i Abu Dabi, ali nema konkretnih finansijskih ponuda, što koči odluku o proširenju.
Među klubovima postoji saglasnost da se Derbi primi i da se ukine ključ, ali klubovi iz Srbije sada traže da do 50% učesnika može biti iz jedne države.
Iznenađujuće pobjede Bosne i Ilirije nad Vojvodinom i Zlatiborom u ABA 2 unijele su dodatnu neizvjesnost – smanjena je šansa da srpski klubovi popune elitnu ligu u slučaju proširenja.
Još neke od mogućnosti:
– Ako do proširenja dođe – niko ne ispada.
– Ako ostane stari sistem – šampion ABA 2 ide direktno, a finalista igra baraž.