Banjalučki Borac ipak će igrati derbi sa Sarajevom, nakon što je iz kabineta predsjednika RS Milorada Dodika stigla potvrda o uplati 50.000 KM
Banjalučki Borac ipak će igrati derbi 24. kola Premijer lige BiH protiv Sarajeva u subotu!
Nakon apela, tačnije vapaja Radne grupe koja upravlja finansijski posrnulim fudbalskim klubom iz Banjaluke, predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik pritrčao je u pomoć i uplatio 50.000 konvertabilnih maraka (25.000 eura) kako bi Borac mogao nesmetano da nastavi takmičenje.
Ta informacija potvrđena je iz Dodikovog kabineta u srijedu prije podne.
Ukupan dug Borca bivšim igračima je 310.000 KM (155.000 eura), a već naredne nedelje moraće da uplati dodatna potraživanja. Zbog toga banjalučkom Borcu stalno nad glavom visi suspenzija koju bi mu izrekao Fudbalski savez BiH.
Radna grupa, na čijem je čelu Draško Ilić, ima mandat da upravlja klubom do 31. marta, za kada je zakazana skupština kluba na kojoj bi trebalo da bude izabrana nova uprava, ali s obzirom na trenutnu situaciju pitanje je da li će biti onih koji žele da preuzmu klub koji je u velikim dugovima zbog kojih ne može da igra ni utakmice.
Na tabeli Premijer lige BiH čak četiri prvoplasirana tima imaju po 43 boda. To su Široki Brijeg, Zrinjski, Sarajevo i Željezničar. Prate ih Olimpik sa 39 i Borac sa 38 bodova.
(MONDO)